Firemní večírek.com

5+1 tip pro vydařený ples

5+1 tip pro vydařený ples

Organizace plesu není legrace a udělat ho zábavným je o to větší kumšt. Na maturitním plese se každý středoškolák bude na 99% bavit, protože mu k tomu postačí pár zelených, ale na organizaci plesu, který bude atraktivní pro starší generaci návštěvníků, chce mít už trochu pod čepicí. Tedy v případě plesu spíše pod cylindrem.

Pokud na organizaci plesu nemáte buňky, a radši svěříte svůj večírek profesionální eventové agentuře, která akorát vyslyší vaše přání a vytvoří vám ples na klíč, pokračujte ve čtení také. Bude se vám totiž lépe formulovat zadání a zároveň můžete vyhodnotit celistvost služby, kterou Vám agentura nabízí.

A nyní ty tipy:

 

1) Koncept plesu

Tradiční plesy jsou out již několik sezón. Nyní plesům vládne komplexní tematické pojetí, které zahrnuje hudbu, výzdobu sálu nebo oblečení hostesek. Takto pojaté akce totiž osloví návštěvníky již od samotného obdržení pozvánky (samozřejmě tematicky sladěné). Že je to výsada mladých? No, když bude tématem zombie apokalypsa, sága StarWars, cirkus, western nebo komiks, tak samozřejmě ano. Nicméně témata jako kabaret, Great Gatsby či casino obohatí i plesy pro opravdu formální společnost. Nezapomeňte, že všichni návštěvníci nemusí být nadšení z vidiny připravování svátečního kostýmu Darth Vadera ani z nákupu nebo nedej bože výroby jednoduché škrabošky. Nemějte proto přehnané nároky a spíš návštěvníkům pomozte – např. jim místo welcome drinku věnujte jednoduchý tematický doplněk. U cirkusu to může být např. červený nos, u casina herní žeton…

 

2) Moderátor a hudební doprovod

„Hele ples dobrej, ale ten moderátor byl fakt nezajímavej a občas i docela trapnej.“ – „Jako jo no… A když sis chtěl trochu trsnout, tak to prostě nešlo! Hráli fakt šíleně. A ty jeho vejšky. Aaaahg! Ty tak tahaly za uši!“ …když slyšíte takové věty po skončení plesu, tak jste prostě selhali. Pamatujte, že dobrý moderátor a kvalitní kapela nebo DJ k tanci či poslechu je základním předpokladem k docílení spokojenosti návštěvníků. Vždy a všude. Při podcenění jejich výběru můžete velmi snadno pokazit dojem i z toho nejpromyšlenějšího plesu. Vybírejte proto pečlivě a nejlépe podle referencí. Nebojte se vyžádat si od umělců playlisty a od moderátorů scénáře – buďte profesionálové. Mimochodem výběr muziky lze často velmi snadno propojit právě s tématem plesu! Třeba k plesu ve stylu westernu to chce muzikanty s kolty nízko u pasu.

 

3) Půlnoční překvapení

Každý ples potřebuje nějaké vyvrcholení. A přesně od toho je půlnoční překvapení! Nemáte-li na ples vysoký rozpočet, zvolte efektivní světelnou či ohnivou show, žongléry nebo kouzelníky. Pokud ale máte budget příznivější a chcete vytáhnout takové eso z rukávu, které strhne veškerou pozornost, tak se musíte opravdu předvést. Důkladně si proto rozmyslete, jaký highlight pro svůj večer zvolíte. Naše rada je jednoduchá: ukažte návštěvníkům něco, co ještě neviděli nebo by to na plese ani při nejmenším neočekávali. Ve vhodných prostorách mají 100% úspěch akrobatická vystoupení, hra s blesky či pantomimická vystoupení na míru. Skvělá vyvrcholení plesů jsou i koncerty předních českých (ne však mainstreamových) interpretů (ty mainstreamové totiž mohou vidět téměř kdykoli, čímž bohužel ztrácí na exkluzivitě).

Půlnoční překvapení lze svým způsobem nahradit i vyhlášením populární tomboly nebo jiným předem oznámeným programem. Tak jako tak je plesová půlnoc jedním z nejdůležitějších momentů večera a měli byste si na něm dát záležet.

 

4) Afterparty

Organizovat ples bez afterparty je hřích. Přestože afterparty není pro všechny, možná vás překvapí, kteří lidé mají největší výdrž a budou ve svých drahých oblecích (případně „ve svém věku“) vesele tančit celou noc. Samozřejmě, že nejlepší je organizovat afterparty přímo v prostoru, kde se koná ples. Ne vždy však kulturní domy atd. tuto možnost nabízí. Pokud nenabízí, vyberte bar nebo klub poblíž místa konání plesu (přesun lidí je vždy obrovská komplikace!) a bude-li to jenom trochu možné, pokračujte v tematickém zaměření večera. Jestliže chcete zvýšit atraktivitu a tedy i pravděpodobnost navštívení afterparty, doporučujeme se domluvit s provozním na nějakých těch slevách pro návštěvníky plesu. Nebývá to složité.

 

5) Zvěčnit vzpomínky

Ženy, ale i někteří muži se na ples připravují hodiny. Proč? Aby vypadali dobře. No a přece nechcete, aby si vaši návštěvníci odnesli jediné fotovzpomínky té vší parády pouze ve svých smartphonech. Dopřejte jim proto zábavný fotokoutek (a poproste provozovatele, ať ho přizpůsobí tématu plesu), dále nechte sálem procházet další fotografy nebo nabídněte návštěvníkům interaktivní fotozrcadlo, díky kterému si odnesou nejen nový zážitek, ale i vytištěné fotografie. Mysleli jste si, že fotkami to končí? Ba ne! Video je jedním z nejpopulárnějších formátů zachycení autentické atmosféry. Myslete proto i na kvalitní videozáznam. Pokud plánujete pracovat s fotografiemi a videi např. na svém webu nebo sociálních sítích, vyplatí se mít fotografa a kameramana, který bude ve střehu po celou dobu akce, a to včetně její přípravy i úklidu. Zároveň jim můžete dát přesné instrukce, aby věděli, kde a kdy mají být, co a koho fotit atd. Jen se záznamy z afterparty opatrně. 🙂

 

+1) CA-TE-RING

Občerstvení je alfou i omegou plesů! Takže počítejte s chlebíčky, gulášem, sladkými a slanými drobnostmi i pestrou paletou alkoholických a nealkoholických nápojů. Když totiž lidé nemají co jíst, budou brzy hladoví (=naštvaní) a opilí (=jak se chová hladový a opilý člověk si domyslete sami). A nedostatek nebo dokonce nevalná kvalita pití? Přesně tak si většina Čechů představuje apokalypsu…

 

Tak hodně štěstí! 🙂