Firemní večírek.com

Vánoce, Vánoce přicházejí, zapařme vesele…

Vánoce vánoce přicházejí

Je to tady! V obchodech už mají ozdoby a čertovské čokolády. Zařizování firemních večírků je v plném proudu. Pokud stále váháte, jak různé aktivity na svém večírku uchopit, mám pro vás pár nápadů, jak se vyhnout tomu, aby váš večírek nebyl označován za tragikomedii konce roku.

 

Mám jich za sebou spousty (těch večírků :-)). Povedených do posledního detailu zase až tolik nebylo. Nebudu lhát, protože to neumím.

 

Takže zde pár tipů:

 • Nikdy, ale opravdu NIKDY nechtějte na svůj večírek od zaměstnanců vstupné! To je naprostý vrchol. Opakuji, NIKDY! 
 • Zakažte všem, i manažerům, doprovod dětí. Na večírek prostě děti nepatří. Pokud je to nezbytné, zařiďte si hlídání pro děti a budete za hvězdu. Jak na hlídání na večírek se dozvíte zde. 
 • Přemýšlíte nad moderátorem? Radím ano. Nedělejte tu chybu, že jako hlava celé firmy zvládnete i celou akci moderovat. Obvykle nejste zase až tak zábavný, jak si myslíte. Jste zábavný, protože posíláte výplatu. 
 • Moderátor musí být osvědčený. Nesmí uspat publikum tím, že mluví jedním tónem a o artikulaci si četl ve vlaku. 
 • Je večírek v luxusním stylu? Ano…? Tak ho podle toho zařiďte. Stoly musí přetékat lahůdkami a dobrým pitím. Žádná omaštěná sklenka ala welcome drink a oschlý řízek. 
 • To ovšem zvažte odlišně s tvrdým alkoholem. Akce, kde se nepije tvrdý alkohol, bývají mírnější a zaměstnanci jsou méně divocí. Nálada bývá “přátelštější”. 
 • Trváte-li na tvrdém alkoholu, zjistěte si jeho nominální hodnotu. Zaměstnanci občas rádi pumpují svého chlebodárce. Takže pozor na drahé rumy a spol. Řešením je ponechat po lahvi od druhu (vodka, whisky, rum…) a zbytek raději schovat do útrob podniku. 
 • Úvodní slovo by měl mít majitel firmy (i pro nově příchozí zaměstnance), jen prosím stručně a MILE! Hlavně nikoho neobtěžujte tím, že se firmě nedaří. To prostě o Vánocích slyšet nechcete. Řekněte to při ročním zasedání v lednu. 
 • Jako majitel firmy, ukažte lidskou tvář. Nebuďte u toho nahý a pod stolem! 
 • Pokud nechcete jít za rok na svatbu kolegy a servírky, přikláním se k večírku s partnery. Ovšem náklady narůstají na dvojnásobek. 
 • Dostupnost MHD nebo odvozu je samozřejmá, že? 
 • Dress code je na uvážení, ale za mne je lepší, když jsou lidé sami sebou. 
 • Žádná party ve wellness centru. Nikdo nechce vidět svého šéfa nahého v sauně. Je mi jasné, že ta asistentka je sice fajn, ale je to opravdu nevhodné.

 

A co tam dělat?

No a nyní k programu na večírek. Hlavní je lidi na začátku stmelit jednoduchou zábavou, a ne pod tlakem. Je to ideální příležitost k propojení všech ve firmě. Miluji fotokoutky, z toho je super vzpomínka, které se všichni smějí ještě o Velikonocích.

Za mě byl super kouzelník, který obchází stoly a baví každého individuálně. Naprosto mě nadchli Falešní hráči. Pak skupina, která si říká Pyrotera. Zažila jsem také únikovou hru a virtuální realitu. A prostě všude vede v pozdějších hodinách karaoke a oldies diskotéka. Pozor, oldies znamená už i rok 2000, takže nezapomeňte na DJ.

 

Výzdoba

Vánoční výzdoba je nutností. Můžete požádat marketing nebo agenturu. Co doporučuji velmi, je malý ohňostroj na konec, pokud jste někde venku.

 

Dárečky

Dárečky. Ano! Nic s firemním logem, co skončí v první popelnici za rohem. Něco, co udělá radost a co je použitelné.

 

Vyzdvihování zaměstnanců

Ne. Nechte si to pro jiné příležitosti.

Pokud přijdete ještě na něco, napište mi na Facebook Firemní večírek. Zajímá mě, co je pro vás v pořádku a co jste zažili.

Tichá noc to určitě nebude.

 

Paní Večírková
… ta, která o všem ví hodně a nebojí se zeptat