Firemní večírek.com

Typy kouzelníků pro vaše akce

Kouzelníci na firemní večírek

Lidé měli, mají a budou mít rádi pohádky, hry, tajemno i nadpřirozeno. A k tomu neodmyslitelně patří nevysvětlitelná kouzla a triky. Dnešní kouzelníci mají různá zaměření a specializace a mnohdy je složité odhadnout, který z nich bude pro vaši akci ten nejvhodnější. A proto jsme pro vás připravili toto užitečné shrnutí:

 

Mikromagie

Kouzelnické triky s miniaturními rekvizitami v těsné blízkosti diváků. Kouzlí se s kartami, mincemi nebo jinými drobnými předměty. Výhodou mikromagie je časté přímé zapojení diváka. Mikromagie se hodí jak do komorní společnosti, tak na větší akce, kde kouzelník prochází mezi hosty, oslovuje je a baví je.

 

Karetní magie

„Myslete si kartu…“ A bum! Najednou se objeví přímo v kouzelníkově balíčku, případně za uchem diváka. Karetní triky nikdy neztratí svůj šarm a spolehlivě přitáhnou pozornost diváků. Nejvhodnější jsou pro malé skupinky, kde na kouzelníka všichni dobře vidí. Garantujeme vám, že všichni budou doslova špehovat každý kouzelníkův pohyb, aby trik prokouknuli.

 

Mentální magie

Záhadná, že nad ní rozum zůstává stát, taková je mentální magie. Patří do ní triky zázračné paměti, čtení myšlenek, hypnóza, sugesce nebo ovládání osob na dálku. Vystoupení mentalisty je trefa do černého, pokud chcete, aby si hosté z vaší akce odnesli opravdu jedinečný zážitek.

 

Manipulace

Nechat mizet a znovu objevovat míčky, šátky a různé jiné malé předměty, to je manipulace v kostce. Zásadní je přitom zručnost a schopnost odpoutat divákovu pozornost. Díky své prostorové nenáročnosti je realizovatelná na kterékoli akci.

 

Jevištní vystoupení

Jedná se vlastně o takové menší divadelní představení. Kouzelník si připraví scénku s jasným dějem a sdělením a do ní dosadí vhodné triky a rekvizity. Takové vystoupení je už organizačně náročnější, ale o to více působivé. Když už máte v prostorách akce k dispozici pódium, nebojte se ho využít právě pro tento druh kouzelnického umění.

 

Iluze

Velké triky s velkými rekvizitami. Objevení či zmizení kouzelníkovy asistentky, vznášení, rozčtvrcení nebo přeříznutí v různých bednách, nebo dokonce přeměna asistentky v tygra. Nejznámějším iluzionistou je David Copperfield, který nechal zmizet sochu Svobody před zraky svědků nebo v rozporu s gravitačními zákony levitoval nad Grand Canyonem. Na pořádného iluzionistu si připravte velké jeviště. Jeho vystoupení je vhodné na plesy, kulturní akce, festivaly nebo honosné večírky.

 

Komická magie

Asi nejodlehčenější druh kouzelnického umění. Na rozdíl od vážných a tajuplných iluzionistů či mentalistů chce komický stand-up kouzelník diváky hlavně pobavit. Jejich vystoupení jsou dynamická a humorná a skvěle se hodí pro společnost, která je už od podstaty pro každou legraci.

 

Dětská magie

Říká se, že děti jsou tím nejnáročnějším publikem… Rychle ztrácí pozornost, a když je vystoupení nebaví, dají to najevo tím nejupřímnějším způsobem. Třeba to řeknou do mikrofonu ve chvíli, kdy se jich pan kouzelník ptá na křestní jméno. J Na dětských dnech, oslavách nebo firemních akcích pro rodiny s dětmi by rozhodně neměl „dětský kouzelník“ chybět.

 

Kouzelnice

Ač o kouzelnících nejčastěji mluvíme v mužském rodě, tak by bylo naivní si myslet, že kouzelnictví je pouze mužská parketa. Triky a kouzla umí i ženy – kouzelnice.

 

V České republice kouzelníky sdružuje Český magický svaz, který je partnerem našeho portálu. Děkujeme za podporu!