Firemní večírek.com

Paní Večírková potřebuje občas pohlídat (děti)

Hlídání dětí

Jsem paní Večírková. To znamená, že se dost často pohybuji na různých akcích, večírcích a konferencích. Ano, jsem si vědoma toho, že vůbec nevypadám na to, že bych měla děti. Všichni mi roztomile tykají a ptají se mě na občanský průkaz ve chvíli, kdy si objednávám  sklínku prosecca. Pokud si potajmu zapálím elegantní cigaretu, říkají mi, zda o tomto nešvaru ví moje maminka. Roztomile se uculím a cudně sklopím oči. Na všech vyretušovaných fotkách vypadám, že mám jednu vrásku a na té si sedím.

 

Crrrr. Budík. Je ráno, mám kruhy pod očima a vrásek tolik, že kdybych si na ně sedla, budu jako pes baset. Odvezu děti do školky a s vypětím sil se nastartuji ranní kávou. Pochopitelně už je z ní káva ledová. Koukám do diáře, kde jsem zase špatně otočila list.

NE? NE!!! Dneska je večírek, kam jsem slíbila, že určitě přijdu, protože je to charitativní akce. Stejně se zase všichni opijí. Volám mámě, která počítá s hlídáním až příští týden. Volám všechny svaté a nic. Zřejmě paní Večírková zapaří večer při Ordinaci v růžové zahradě se zeleným čajem v ruce. NE! To ne! Tak abych tomuto předešla, nemusela se furt dožadovat pomoci a hlavně jsem se nemusela omlouvat mámě nebo tchýni za svou rozzářenou náladu po návratu z večírků, pořídila jsem si prostě chůvu.

 

Najdi chůvu, která bude v pohodě, nebude celé dny viset na Instagramu a ještě ji děti budou milovat. Pár jsem jich zkusila a teda no comment. Jednak se jich děti bály a druhak jsem se bála já, že mi vykradou byt. Jednou dokonce přišel chůvák, u kterého jsem se bála, že mi ukradne pana Večírka.

A tak jsem poznala jinou maminku Janu Jež. Daly jsme se do řeči a já se ptám, co že to dělá…

“Mám agenturu na hlídání dětí,” zněla odpověď.

 

Cože to? A přišlo to v pravý čas. Přišly k nám tři chůvy a já jsem si vybrala tu nejošklivější, pochopitelně (smích).

Chůva se osvědčila a stala členem domácnosti a rodinným přítelem. Jak se paní Večírková začala zapojovat do společenského dění, začala využívat všech služeb agentury BeebiTakže jak hlídání doma a vyzvedávání z kroužků, tak ovšem také to, že většina novodobých žen prostě chce být součástí dění na všech večírcích a společenských akcích. To jsem ocenila třeba nyní na svatbě, kde pro všechny svatebčany bylo připravené hlídání jejich ratolestí. Agentura zařídila mobilní dětský koutek a zábava může začít, protože děti jsou obstarané a zabavené. Už nemusíte sedět u toho stolu, kde jsou páry s dětmi. Ten pro odsouzence. Ano, přesně ten. Můžete se zapojit, a co víc, dítě se vrátí spokojené a hlavně u-n-a-v-e-n-é! Už nejste animátor svých dětí, ale normální lidská bytost!

 

Moje děti jsou relativně malé. Proto je jejich zábava přizpůsobena jejich věku. Překvapena jsem ovšem byla i v případě, že ratolesti narostlo pubické ochlupení a bylo hlídáno. Protože zábava pro puberťáka byla adekvátní jeho zájmům.

 

Ze začátku jsem se styděla přiznat, že mám hlídání. Nejsem jednou z těch maminek, které večer hrají na flétnu ukolébavku. Pak jsem pochopila, že pro děti je nejdůležitější to, že jsem spokojená já. Potřebuji prostor a čas pro sebe. Takže abych nevypadala jako ten pes s vráskami, měla jsem chůvu třeba na dvě hodiny, zatímco jsem si došla na kosmetiku.

 

Váš život je otázkou priorit a já jsem se stala prioritou sama pro sebe.

“Máš dvě děti, tak co bys chodila na večírky?” slýchala jsem neustále.

“Ano, mám. Je o ně dokonale postaráno. Těší se a já jsem šťastná.”

 

Je fakt, že paní Večírková občas zavítá do světa sektu a bublinek. To pak píšu chůvě, zda může posečkat i ráno. Většinou ochotně souhlasí.

 

Takže i já potřebuji občas pohlídat. Na otázku, jak to dělám, že vše stíhám, odpovídám – že to prostě jde. Nejenže ocením, když restaurace, hotel nebo svatba zařídí těm, co už se rozmnožili, trochu času být zase lidmi. Ale ocením i to, když si mohu udělat čas na pana Večírka. Je důležité být spolu, ať na večírku, nebo na večeři.

 

Ráda bych také podotkla, že ctím rovnováhu. Je fajn občas být za člověka, ale já jsem především máma. Když se ratolest narodí, buďte s ní. Potřebuje vás. V šestinedělí není hlídání absolutně v pořádku, protože děti mohou pochytat nemoci. A taky je to čas, kdy se sžíváte a na večírcích o vás stejně nestojí, protože jste hromádka hormonů.

Takže si to ohlídejte.

Paní Večírková
… ta, která o všem ví hodně a nebojí se zeptat