Firemní večírek.com

Které z akcí vám letos rozhodně nesmějí ujít?

Léto, to jsou především festivaly, párty a spousty zábavy. Jde na to ale jít i trochu od lesa, chcete-li s noblesou. Červenec a srpen jsou totiž mimo jiné měsíce prestižních společenských akcí a událostí. Takže, které z nich vám letos rozhodně nesmějí ujít?

 

Filmy, dokumenty a fotografie

Tu nejočekávanější akci léta už bohužel nestihnete. 53. Mezinárodní filmový festival ve Varech je nenávratně pryč. Spolu s ním i čestný host festivalu, Robert Pattinson a ostatní hvězdy červeného koberce.

Těšit se ale stále můžete na výstavu Festival aneb Třicet let festivalové atmosféry objektivem předních českých fotoreportérů, která ve Varech probíhá až do začátku září. Přiblíží vám zákulisí festivalu a odhalí portrétní fotografie zahraničních i českých osobností – např. Sharon Stone, John Travolta, John Malkowich, Renée Zellweger, Leonardo Di Caprio, Anna Geislerová, Taťána Vilhelmová, Iva Janžurová, Miloš Forman a další.

A pokud máte filmové festivaly rádi, v srpnu ještě určitě stihnete Noir Film Festival. Ten je jediný svého druhu ve střední Evropě a letos se koná na Křivoklátu. Těšit se můžete na takové filmové skvosty, jako jsou Dívka s hyacinty, Nahá polibek, Plná život Samuela Fullera a spoustu dalších.

U filmů ještě chvíli zůstaneme. Chceme vám totiž připomenout skvělou věc, a to sice projekt Anežka LIVE! – letní kino v zahradách Anežského kláštera. Ten v loni získal neuvěřitelný úspěch a letos se v promítání pokračuje. Kromě kina, zahrady skoro každý den ožívají komentovanými procházkami, lekcemi jógy, programy pro děti, koncerty a výtvarnými workshopy.

 

Divadlo a slavnosti

Nemůžeme ale opomenout ani prkna divadelní. Trochu kultury si můžete, již tradičně, užít na Letních Shakespearovských slavnostech. Ty jsou na starém kontinentě tou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem, výhradně zaměřenou na legendární díla Williama Shakespeara. Trvají až do začátku září a pravidelně si je můžete vychutnat na pražském Hradě.

 

Koncerty a hudební festivaly

Z hudby nás aktuálně čeká Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2018. V interiérech i exteriérech překrásného Státního hradu a zámku Český Krumlov vás přivítají libozvučné tóny a melodie klasické hudby, jazzu, folklóru, opery i crossoveru. Letošní ročník je již 27. a rozhodně stojí za to na něj vyrazit.

Další významnou hudební akcí je Hudební léto Kuks. Jedná se o festival klasické hudby konaný v nádherných prostorách kostela Nejsvětější Trojice v Kuksu v jedinečném barokním areálu Hospitalu Kuks.

V neposlední řadě musíme doporučit letošní, 19. ročník Letních slavností staré hudby, který nese podtitul „Mediterraneo.“ Přesněji řečeno jeho velkolepé zakončení, které se koná 8. srpna v pražském Rudolfínu. Koncert nese název Evropa galantní a zazní na něm speciálně upravená opera A. Campry L’Europe galante a dalšíh sedm špičkových zahraničních sólistů spolu se spojenými soubory Les Folies françoises a Collegium.