Firemní večírek.com

Jak uspořádat nezapomenutelný ples

Jak uspořádat nezapomenutelný ples

S blížící se plesovou sezónou se maturantům objevují vrásky na čele. Zkouška dospělosti už je skoro za dveřmi a maturitní ples může být jednou z posledních příležitostí, kdy se mohou pobavit bez jakýchkoliv myšlenek na učení. Tento večer se proto musí vrýt do paměti všem: nejen hlavním hvězdám večera, ale i rodičům či prarodičům. Jak zorganizovat ten nejlepší ples ze všech?

 

1) Všichni o něm musí vědět

Jak zařídit, aby váš maturitní ples navštívil úplně každý? Základem je rozhodně originální pozvánka, ze které bude patrné, že vaše událost bude akcí roku. Vytvořit text, který bude obsahovat vše důležité, ale nic nadbytečné, který naláká, ale přesto neprozradí každý detail, a který zaujme každého, však nemusí být lehké. Nejlepší možností je proto svěřit výrobu pozvánky do rukou odborníka, který text napíše na míru vám i vašemu večeru.

2) Moderátor

Moderátor je jedním ze základních kamenů plesu, který může do jisté míry ovlivnit, jak moc se bude váš večer líbit ostatním. Podstatnou část večera stráví moderátor u mikrofonu, a proto musí být vtipný a musí oslnit jak plesové benjamínky, tak i zkušené matadory. Pokud víte, co přesně od moderátora požadujete, nebojte se mu své požadavky představit. Pokud mu necháváte volnou ruku, poproste ho alespoň o scénář, ať víte, zda to, co si pro vás nachystal, splňuje vaše očekávání. Je to přece váš večer a jeho výsledek musí být dokonalý.

3) Hudební doprovod

Bez kvalitní hudby není skvělého plesu, to je jednoduchá rovnice, kterou musí znát nejen ti, co se chystají za pár měsíců maturovat z matematiky. Pokud vás druhý den budou nohy bolet od tance tak, že se na ně sotva postavíte, je to známka toho, že kapela odvedla dobrou práci. Jestliže si chcete být jisti, že hudební doprovod nadchne jak babičky a dědečky, tak i vaše kamarády, kteří holdují současným diskotékovým hitům, zajistěte kromě klasické kapely také DJ, který bude pouštět přesně to, co si budete přát.

4) Tanečníci

Ve vzácných chvílích, ve kterých nebudete ostatní oslňovat svými propracovanými tanečními kreacemi vy, můžete prostor tanečního parketu přenechat profesionálním tanečníkům. Záleží přitom jenom na vás, zda se přikloníte k někomu, kdo vám ukáže krásné standardní tance, orientální a břišní tance či například salsu. Takový doprovodný program dokáže skvěle oživit váš ples a třeba i nabudí a inspiruje ostatní.

5) Fotograf

Ačkoliv je jasné, že většina okamžiků zůstane ve vaší paměti na dlouho, nikdy není na škodu mít během večera po ruce fotografa, který zachytí chvíle, které by třeba jinak upadly v zapomnění. Ještě lepší ale je, pokud vám fotograf bude schopen pořídit i videozáznam, díky kterému budete mít váš večer a všechny výjimečné chvíle pohromadě. Nezapomeňte ani na fotokoutky, které jsou v posledních letech velkým hitem. Ty si můžete navíc vybavit rekvizitami ladícími s tématem vašeho plesu, čímž zajistíte, že vaši hosté budou mít na váš večer originální vzpomínku.

6) Afterparty

Říká se, že když něco končí, něco nového zase začíná. Platí to i v tomto případě, protože po plese začíná afterparty! Během příprav na ni rozhodně nezapomínejte a všechny o ní informujte – detaily ideálně přidejte už na pozvánku. Při rozhodování, kde se bude aferparty konat, vybírejte bary či kluby, které jsou blízko místa konání plesu, aby všichni, kdo na afterparty zamíří, neměli komplikovaný přesun. Pokud se vám podaří pokračovat v tematickém zaměření večera, bude to jedině dobře. A posledním bodem, na který nesmíte zapomenout, je pořádná dávka zábavy. Maturitní ples se totiž nekoná každý den 😊