Firemní večírek.com
«Zpět

Výklady karet SirAel – úplněk – 13.pátek


Hezký večer přeji.

Máme za sebou nejmenší z letošních úplňků, a protože mu ještě navíc předcházel pátek třináctého, tak si takový den zaslouží pozornost. Za malou zmínku stojí dvě asi nejznámější historky, které se ke vzniku obávaného data váží. A je až s podivem, jak pevné místo tato kombinace má i u jinak velmi ateistického národa, jakým mi Češi jsme.

První se váže k Poslední večeři Páně, kdy Ježíš oznámil svým 11 učedníkům, že nazítří zemře, aby svou smrtí vykoupil lidstvo, přičemž třináctým účastníkem večeře byl zrádný Jidáš.
Druhá, a mě osobně výrazně bližší, má souvislost s pátkem 13. října 1307, kdy vypukl hon na představitele tehdy velmi mocného templářského řádu. Za tímto zrádným činem stál francouzský král Filip IV. Sličný, kterému se zajídala moc, vliv a zejména bohatství Templářů.

Klasickým jednoduchým, nicméně základním výkladem na tři karty, chci zároveň i představit další z karetní sady, kterou používám při výkladech. Jedná se o tarot paní Renaty Herber, přičemž vizuální stránku má na svědomí výtvarnice paní Dagmar Lukůvková. Tarotová sada má pro mě osobně velice přitažlivý reverz – rub karet. Zajímavostí bezesporu je zabarvení každého z živlů do stejné barvy, díky tomu karty mají vizuálně velkou výpovědní hodnotu ihned po otočení a toto pojetí se mi moc líbí. Na druhou stranu jsou pro mě osobně trošku zklamáním karty Velké Arkány, které se vůbec nedrží obvyklé tarotové symboliky a paní výtvarnice zde dala průchod svému pojetí jednotlivých karet. Na druhou stranu je to zase něco zcela jiného, než je běžné.

K výkladu:

KRÁL MINCÍ – po práci legraci… Tak jako úplněk je završením pohybu Měsíce, tak tato karta naznačuje, že po tom, co byla odvedena nějaká práce, je třeba se odměnit zaslouženým odpočinkem a nabrat síly do nových aktivit.
KLUK POHÁRŮ – na obzoru se objevují nové příležitosti, které je vhodné nechat k sobě přijít a zároveň je toto vhodná doba ke zbavení se starých vzorců myšlení a chování, vzhledem k charakteru živlu – poháry, tedy zejména v oblasti emociální a citové.
VI. – ZAMILOVANÍ – karta Velké Arkány, která má v jakémkoli výkladu vždy určující význam. Navzdory svému názvu a dosti často i vyobrazení se jedná o kartu rozhodovací. Čili je nutné učinit nějaké rozhodnutí, učinit výběr ze dvou či více možností. Je vhodné spolehnout se na své komunikační schopnosti a nebát se otevřeného projevení svých názorů.

Hezké Babí léto přeji.

Na viděnou

Jiří “SirAel” Levínský