Firemní večírek.com
«Zpět

SirAel – výklad karet na filipo-jakubskou noc


…čarodějnice. Filipo-jakubská nebo též Valpuržina noc. V pohanské mytologii svátek Beltain, znamenající definitivní konec zimy a začátek světlé a plodné části roku. Je myslím škoda, že se na pohanské svátky a oslavy pozapomíná, na druhou stranu zrovna „pálení čarodějnic“ je jedním z nejznámějších pozůstatků dávné historie a na mnoha místech naší krásné země dnes vzplály stovky očistných ohňů. I když spousta lidí vlastně ani netuší, jak temné poselství středověké inkvizice se za tím vlastně skrývá. Ale o tom třeba jindy…

Dostal jsem jako dárek od přítelkyně Míši novou vykládací dečku a při procházce kolem naší hrusické chajdaloupky jsem dostal „nápad“, okamžitě ji vyzkoušet. Jak se říká, nejlepší akce jsou ty neplánované, takže ačkoliv foukal dosti silný vítr, zrodil se výklad karet na dnešní magickou noc.

Původně – vhledem k opravdu velkému větru jsem vytáhl jen jednu kartu – je to tzv. karta dne, nejzákladnější ze základních výkladů, díky němuž se začátečníci učí významu jednotlivých karet. Vyšla VI. pentaklů – velmi pozitivní karta, odkazující všeobecně na radost a to zejména tu bezstarostnou, kterou jsem prožívali jako děti a na níž v našem dospělém světě tak nějak nezbývá místo.

A jakožto duše zvídavá jsem vytáhl ještě další dvě, zkrátka zvědavec. A vida.

Jako druhá padla Velekněžka – karta Velké Arkány, jedna z nejsilnějších ochranných karet vůbec, symbolizující to nejlepší z čistě pozitivních kvalit ženské energie. Ne nadarmo sedí na trůnu před dvěma sloupy, jedním černým, druhým bílým, na nichž jsou písmena „J“ a „B“. Ty neznamenají ani Jim Beam – bohužel, ani Black Jack, nýbrž Joachim a Boaz – dva sloupy z Šalamounova chrámu – starověkého místa židovské moudrosti, kde se údajně nacházela i Archa úmluvy. Jeho zbytky dnes známe jako Western Wall – Zeď nářků, nachází se v Jeruzalémě a jedná se o jedno z nejposvátnějších míst pro Židy vůbec. Sám jsem u ní stál kdysi na podzim roku 2002… Velice silné místo, ostatně jako celá stará jeruzalémská čtvrť.

A karta číslo třiopět šestka, tentokráte holí. Aktivita, která byla a je po zásluze odměněna. Radost z úspěchu, z nalezení správného směru. Vzhledem k tomu, že nejvíce aktivity vyvíjím právě psaním těchto článků a mám na ně velmi pozitivní ohlasy, tak nezbývá, než poděkovat všem, kdo mé výplody čtou a pokračovat dál. Krásnou magickou noc všem. Achla Makóm – Božské místo, nádherný čas…

Díky za přízeň!! Jiří “SirAel” Levínský