Firemní večírek.com
«Zpět

SirAel – Hradec Králové / salón republiky o Růžovém úplňku


Návštěva „salonu republiky“, aneb královského věnného města Hradce Králové, kde moje maličkost, před dávnými časy, jedné letní noci a za silné bouřky, přišla na svět.

Architektonický skvost pánů Gočára a Kotěry stojí za vidění, zejména Staré náměstí s katedrálou Sv. Ducha a nově zrekonstruovanou Bílou věží, z níž je nádherný výhled na celý východ Čech. Za zmínku stojí astronomický astroláb, ukazující teplotu, tlak a přesný čas a přitom se jedná o plně mechanickou starožitnost.

Při té příležitosti přítelkyně Míša udělala výklad jejích oblíbených tarotových karet (Crowley tarot) na poslední velký dubnový Růžový úplněk – jde totiž o zlomový bod, který podle starých zvyklostí lidem napovídal, odkdy je vhodné zasít pole, kdy nastává doba Velikonoc a odkdy je možné začít s lovením ryb. Je to doba, kdy všechno okolo začíná pučet, kvést a vznikají nové zárodky života. Je to rovněž i doba, kdy se lidem začínají zapalovat lýtka. Zemí začíná proudit velmi silná energie. Říká se, že v den Růžového úplňku se otvírají brány lásky.

Nejen dle mého názoru se jedná u Crowleyho tarotu o skutečně geniální dílo, které ovšem pro pochopení vyžaduje hlubší studium. Jak známo, Crowley, na rozdíl od E. A Waiteho nesdílel názor, že tarot je určen širokým masám, ale že je to primárně nástroj sebepoznání a pochopení duchovních zákonů existence člověka. Toliko ezoterika.

Klasický výklad na tři karty – hlavní je karta uprostřed, poté se vykládá karta VPRAVO, neboť Crowley tarot je silně provázán s kabalou a hebrejština se čte zprava doleva. Pokud se ve výkladu KDEKOLIV objeví karta Velké Arkány (ano, používám tento výraz, ačkoliv znalci vědí, že se správně jedná o TO Velké ARKÁNUM, čili tajemství…), vždy má určující roli, karty Malé Arkány jsou doplňující.

První kartaVěž – zborcení veškerých dosavadních vzorců myšlení, chování a jednání, nutnost často bolestivých, ale nevyhnutelných zásadních změn ve všech oblastech života… Hmm, co dodat Míšo, že? 🙂

Druhá karta3 pohárů – Merkur v Raku – otevření se svým niterným pocitům, nebát se sdílet své nejskrytější touhy a přání, umět se nestydět za své pocity…

Třetí kartaPrinc Pohárů – Vzdušný aspekt Vody – přání a žádosti jsou základním hnacím motorem existence a nemají být potlačovány. Zejména to platí o druhém nejsilnějším instinktu, což je sexualita. (Tím nejsilnějším je mateřství).

Díky za přízeň!! Jiří “SirAel” Levínský